آخرین ارسال های انجمن

مطالب سراسر وب

loading...

خیز دوباره ترکسل برای حضور در بازار ایران

جمعه 16 بهمن 1394

 

با رفع تحریم‌های ظالمانه غرب بر ضد جمهوری اسلامی ایران بسیاری از شرکت‌های فناوری برای حضور مجدد در بازار ایران دورخیز کرده‌اند.

 

به گزارش موبیلیکا از فارس، شرکت ترکسل که یکبار بخت خود را در یک دهه پیش برای حضور در بازار مخابرات ایران آزمایش کرده بود حال دوباره قصد دارد شانس خود را در این زمینه آزمایش کند.

 

Kaan Terzioğlu مدیرعامل شرکت ترکسل در این مورد گفته است: ایران بازار بزرگی است و در نقطه تمرکز ما قرار دارد. ما از نزدیک بازار ایران را زیر نظر داریم و با تمامی اپراتورهای تلفن همراه و ثابت آن در تماس هستیم.

 

ترکسل در سال ۲۰۰۴رهبری کنسرسیومی را بر عهده داشت که توانست مجوز فعالیت به عنوان دومین اپراتور تلفن همراه را در ایران به دست آورد.

 

اما در نهایت شرکت ام.تی.ان آفریقای جنوبی جایگزین ترکسل شد و اپراتور ترک بعد از مدتی پیگیری موضوع در دادگاه‌های آمریکا از تعقیب موضوع منصرف شد.

 

ترکسل امیدوار است با ارائه خدمات دیتا، موسیقی و چندرسانه‌ای بازار خوبی در ایران به دست آورد.

 

در حال حاضر تنها ۹درصد از درآمد ترکسل از خارج از این کشور تامین می‌شود و این اپراتور مخابراتی در تلاش است این درآمد را به ۴۰درصد افزایش دهد.

 

ترکسل که فعالیت گسترده‌ای در آسیای میانه و جمهوری‌های شوروی سابق دارد در سه ماهه سوم سال۲۰۱۵با کاهش ۱۶.۵درصدی درآمد مواجه شد که علت عمده آن بحران‌های مالی و اقتصادی در اوکراین و بلاروس بود.

 

این شرکت مخابراتی دارای ۳۴میلیون مشترک در ترکیه است و بعد از Turk Telekom با سهم ۳۶درصدی در رتبه دوم است.

 

 

برخی کارشناسان معتقدند با توجه به سیاست خارجی غیرسازنده ترکیه در منطقه خاورمیانه و پشتیبانی سیاستمداران این کشور از داعش و برخی کشورهای مرتجع عربی بعید به نظر می‌رسد که ایران روی خوشی به سرمایه‌گذاری مجدد ترکسل در داخل کشور نشان دهد.


مطالب مرتبط

آخرین اخبار و اطلاعات فناوری موبایل و اینترنت --- همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا اپل، سامسونگ، ال جی، سونی، اچ تی سی، هواوی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موبیلیکا | همه چیز در مورد موبایل است. || طراح قالب avazak.ir